FAQ

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

FAQ (ang. Frequently Asked Questions), czyli Często Zadawana Pytania, na które odpowiadam dla Was, aby zadawane musiałby być coraz rzadziej. Oczywiście jeżeli nie znajdziesz tutaj odpowiedzi na swoje pytanie, albo odpowiedź nie będzie dla Ciebie wystarczająca – śmiało, zapraszam do kontaktu 🙂

CZĘSTO PYTAJĄ MNIE ...

Logo

Gdzie mogę zamówić logo?

Logo możesz zamówić zarówno pisząc do mnie na mój adres mailowy, jak i poprzez formularz kontaktowy na stronie (np. ten tutaj o u dołu strony). Ba! Przed złożeniem zamówienia możesz zażyczyć sobie darmowej wyceny… i co więcej, dostaniesz ją! Tylko daj znać.

Ile będę czekać na pierwsze propozycje logo?

W zależności od projektu i ilości propozycji, ale przeciętny czas oczekiwania na pierwsze wersje nie przekracza 2 tygodni. Wiadomo, różnie w życiu bywa, czasem przy większych zleceniach, czas ulega wydłużeniu, jednak bez obaw, gołąb pocztowy Lucek śpieszy z tego typu informacjami niczym po czerstwą kromkę chleba na osiedlowym trawniku.

W jakiej formie mogę przedstawić swoje wymagania/wizje odnośnie logo?

Wystarczy, że skontaktujesz się ze mną i wypełnisz Brief, który odeślę na Twój adres mailowy. Jest to kwestionariusz, który umożliwia mi wycenę projektu oraz określenie czasu realizacji. Gorąco polecam!

W jakiej formie dostaję projekt logo?

W wersji cyfrowej, we wszystkich formatach pliku wybranych w wypełnionym wcześniej Briefie. Wraz z logo głównym otrzymasz także logo w wersji achromatycznej, monochromatycznej, takiej do umieszczenia zarówno na ciemnym, jak i na jasnym tle, informacje o kolorach oraz użytych fontach. Istnieje także możliwość przygotowania mini wzoru w oparciu o elementy logo. Taki wzór można potem użyć potem na stronie internetowej, na opakowaniu produktu czy w identyfikacji wizualnej.

Czy moje logo będzie responsywne?

Tak, jeżeli chcesz umieszczać swoje logo poza Internetem, tj. na plakatach, produktach, billboardach… to zamówione logo przygotowuję w plikach, które umożliwiają dowolne i nieskończone powiększanie/pomniejszanie logo, bez utraty jakości.

Ile propozycji logo dostanę?

Ilość propozycji logo określana jest na początku zamówienia. WAŻNE! Nawet jeżeli zamówisz jedną propozycję logo to zawsze taką propozycję dostarczam w wielu wariantach kolorystycznych, z różnymi fontami i w różnym układzie do wyboru

A co z poprawkami?

Z reguły wszystkie poprawki są wliczone w cenę (przez poprawkę rozumiemy zmiana kolorów, układu logo czy drobnych szczegółów, ale nie kompletnie nowe logo ;)). Oczywiście jeżeli tych poprawek nie ma nieskończenie wiele, a proces projektowania nie przedłuża się niepotrzebnie, to tak pozostaje.

CZĘSTO PYTAJĄ MNIE ...

Ilustracja

Gdzie mogę zamówić ilustrację?

Ilustrację możesz zamówić zarówno pisząc do mnie na mój adres mailowy, jak i poprzez formularz kontaktowy na stronie (np. ten tutaj o u dołu strony). Ba! Przed złożeniem zamówienia możesz zażyczyć sobie darmowej wyceny… i co więcej, dostaniesz ją! Tylko daj znać.

Jaki jest czas oczekiwania na pierwsze wersje / szkice ilustracji?

Czas oczekiwania w dużej części jest zależny od ilości zamówionych ilustracji, oraz stopnia ich złożoności. W standardowych zleceniach czas ten wynosi ok. 2-4 tygodni. Wiadomo, różnie w życiu bywa, czasem przy większych zleceniach, czas ulega wydłużeniu, jednak bez obaw, gołąb pocztowy Lucek śpieszy z tego typu informacjami niczym po czerstwą kromkę chleba na osiedlowym trawniku.

W jaki sposób mogę przedstawić swoją wizję i pomysł na ilustrację?

Wystarczy, że skontaktujesz się ze mną i wypełnisz Brief, który odeślę na Twój adres mailowy. Jest to kwestionariusz, który umożliwia mi wycenę projektu oraz określenie czasu realizacji. Zamów bezpłatną wycenę! Gorąco polecam.

W jakiej formie otrzymam zamówioną ilustrację?

Ilustracje wykonuję cyfrowo i wysyłam na adres mailowy w formacie określonym w Briefie.

Gdzie mogę sprawdzić w jakim stylu zamówiona przeze mnie ilustracja może być wykonana?

Mój styl jest często uzależniony od rodzaju danego zlecenia, jego nastroju, celu oraz odbiorców. Tutaj w Kuźni podchodzimy do każdego zlecania baardzo indywidualnie. Także zapraszam do portfolio, zobacz na co mnie stać i czego po mnie oczekiwać 🙂

A co z poprawkami?

Z reguły wszystkie poprawki są wliczone w cenę (przez poprawkę rozumiemy zmiana kolorów, drobnych szczegółów, ale nie kompletnie nową ilustrację 😉 ). Oczywiście jeżeli tych poprawek nie ma nieskończenie wiele, a proces projektowania nie przedłuża się niepotrzebnie, to tak pozostaje.

CZĘSTO PYTAJĄ MNIE ...

Portret

Gdzie mogę zamówić portret?

Portret możesz zamówić wysyłając mi maila bądź za pomocą formularz kontaktowego u dołu tej podstrony. Możliwe jest także złożenie zamówienia na portret do użytku komercyjnego, który posłuży w Twoich social mediach bądź jako logo Twojej marki.

Jaki jest czas oczekiwania na pierwsze szkice portretu?

Czas oczekiwania w dużej części jest zależny od złożoności portretu. W portretach zamówionych w sklepie przeciętny czas oczekiwania na portret wynosi ok. 2-4 tygodnie. Oczywiście w okresie świątecznym, jak i przy większych zleceniach, czas ulega wydłużeniu, jednak bez obaw, gołąb pocztowy Lucek śpieszy z tego typu informacjami niczym po czerstwą kromkę chleba na osiedlowym trawniku.

Jak wybrać odpowiednie zdjęcia?

Wybrane zdjęcia powinny spełniać poniższe warunki:

  • powinny być aktualne i dobrej jakości
  • powinny być na tyle duże żeby widoczne były szczegóły twarzy
  • twarz powinna być w pełni widoczna, dobrze oświetlona i odzwierciedlała wygląd danej osoby
  • w przypadku zamówienia portretu na którym znajdzie się kilka osób, nie jest konieczne aby przesyłać zdjęcia na którym znajdują się razem dane osoby – każda z osób może być na oddzielnym zdjęciu
  • jeżeli nie możesz zdecydować się, które zdjęcie wybrać – wyślij wszystkie!

W jakiej formie otrzymam zamówiony portret?

Portrety wykonuję w formie cyfrowej i wysyłam na wskazany adres mailowy. Plik może być wydrukowany maksymalnie w formacie 50×70 cm. W związku z tym, że otrzymujesz gotowy plik, portret możesz drukować wielokrotnie w rożnych formatach.

Czy jest możliwość zamówienia wydruku portretu?

Nie ma problemu, mogę zamówić wydruk w zaprzyjaźnionej drukarni i poprosić o przesłanie wydruku na wskazany adres. Zamawiający musi pokryć koszt wydruku i dostawy.

A co z poprawkami?

Oczywiście poprawki są możliwe, ale głównie na etapie szkiców. Wtedy dowolnie możemy zmieniać scenerię, układ, postaci. Po zaakceptowaniu szkiców, w grę wchodzą drobne poprawki, takie jak zmiana jakiegoś szczegółu, czy koloru elementu.

Czy zamówiony portret może posłużyć jako logo mojej firmy / bloga?

Jeżeli chcesz wykorzystać zamówiony portret jako element wizualny Twojej marki, na swoim firmowym Instagramie, Facebooku czy YouTubie, musisz mnie o tym poinformować na etapie wyceny i składania zamówienia. Podstawowa oferta jest tylko i wyłącznie dla użytku prywatnego.

CZĘSTO PYTAJĄ MNIE ...

Wzory

Gdzie mogę zamówić wzór?

Jeżeli chcesz mieć wzór tylko dla siebie z wyłączną licencją, możesz taki wzór zamówić. Napisz do mnie w celu darmowej wyceny i zamówienia!

W jakiej formie otrzymam zamówiony wzór?

Wykonuję cyfrowo i wysyłam na adres mailowy w formacie określonym w Briefie.

Jaki jest czas oczekiwania na pierwsze szkice wzoru?

Czas oczekiwania w dużej części jest zależny od ilości zamówionych wzorów, oraz stopnia ich złożoności. W standardowych zleceniach czas ten wynosi ok. 2-4 tygodni. Oczywiście w różnych względów ten czas może być dłuższy, jednak bez obaw, gołąb pocztowy Lucek śpieszy z tego typu informacjami już w pierwszej wiadomości do Ciebie, niczym po czerstwą kromkę chleba na osiedlowym trawniku.

W jaki sposób mogę przedstawić swoją wizję i pomysł na wzór?

W celu usprawnienia komunikacji, doprecyzowania szczegółów zamówienia (i nie narażaniu Lucka na przepracowanie się), aby dokonać wyceny i złożyć zamówienie na wzór konieczne jest wypełnienie Briefu, który odsyłam w wiadomości zwrotnej. Taki brief zdecydowanie usprawnia proces zamówienia, projektowania, wyceny oraz umożliwi określenie terminu realizacji. Sama dobroć, sprawdź i zamów bezpłatną wycenę!

(NA ZAMÓWIENIE) Gdzie mogę zobaczyć w jakim stylu zamówiony wzór będzie wykonany?

Mój styl jest często uzależniony od rodzaju danego zlecenia, jego nastroju, celu oraz odbiorców. Tutaj w Kuźni podchodzimy do każdego zlecania baardzo indywidualnie. Także zapraszam do portfolio, zobacz na co mnie stać i czego po mnie oczekiwać

(NA ZAMÓWIENIE) A co z poprawkami?

Oczywiście poprawki są możliwe, ale głównie na etapie szkiców. Wtedy dowolnie możemy zmieniać scenerię, układ, postaci. Po zaakceptowaniu szkiców, w grę wchodzą drobne poprawki, takie jak zmiana jakiegoś szczegółu, czy koloru elementu.